PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=432901}

Pod osłoną nocy

Moonlight
7,6 14 030
ocen
7,6 10 1 14030
Pod osłoną nocy
powrót do forum serialu Pod osłoną nocy

Właśnie jestem po szesnasto-odcinkowym seansie (ech wiem.., ale taki
syndrom przerwy świątecznej chyba... oglądam, oglądam.., mniejsza) tegoż
właśnie serialu i naprawdę nie mogę uwierzyć jak to możliwe, że w stanach
cykl Moonlight nie miał oglądalności.. czy też miał lecz zbyt małą na
kontynuację. Serial jak dla mnie rzeczywiście świetny i szkoda, że to by
było na tyle, bo twórcy zostawili sobie naprawdę świetny pomysł na wątek w
drugim sezonie związany z listą "nocnych marków" :)
..ale co zrobić, amerykanów zawsze miałem problem zrozumieć i widać nawet
seriali się to NIESTETY tyczy - ode mnie tyle! x)


aa! jeszcze pytanko takie w sumie, bo nie mam żadnego odcinkowca na oku
aktualnie, a może pozostałbym w tematyce dzieci mroku - polecacie coś?
zastanawiam się nad True Blood, słyszałem też jakoś ostatnio o niejakich
Pamiętnikach wampirów ale żadnego ze seriali nawet w części odcinka nie
wiedziałem.. dobre? :D

ocenił(a) serial na 9
SoKaM

też ubolewam, że nie chcą kręcić dalej ale cóż. polecam pamiętniki wampirów.fajny i całkiem miło się ogląda. true blood trochę pooglądałam i mi nie podszedł ale jak kto woli.

SoKaM

A ja niezmiennie od dłuższego już czasu namawiam ludziska i inne istoty dopytujące się dobre kino o tematyce wampirzej na serial "Więzy krwi" z 1996r. Oryginalny tytuł brzmi: "Kindred: The Embraced". Postać księcia Juliana grał nieżyjący już aktor Mark Frankel.
Naprawdę polecam gorąco ten 8-odcinkowy serial!!! Ja nawet po tylu latach jestem pod wrażeniem ukazanej tam kreacji wampirów. :)
A co do innych polecanych filmów i seriali, jeśli nie będziesz miał wielkiego odzewu ze strony innych użytkowników tego forum, to z tego względu, że nie raz już padało tu podobne zapytanie i przeglądając listę tematów na forum ML na pewno odnajdziesz coś pasującego idealnie do Twojego tematu :)
Pozdrawiam :)

ocenił(a) serial na 9
haruka13

Haruka! gdzie mam szukać tego filmu, bo w necie ciężko.masz link? leciał w tv?

regenesis

Ten serial znajdziesz łatwo na FW... tu podaję Ci linka do niego: http://www.filmweb.pl/f107115/Wi%C4%99zy+krwi,1996
Jeśli to byłoby mało informacji na ten temat, zawsze możesz prześledzić jakieś stronki na necie dotyczące samego Marka Frankela... co prawda większość z nich jest w języku angielskim, ale myślę, że z tym nie powinno być większego problemu :)

ocenił(a) serial na 9
haruka13

na temat filmu czytałam, ale chodzi mi o sam film.

regenesis

Czy leciał w TV?
A i owszem, parę ładnych lat temu był emitowany w polskiej TV, tylko nie umiem Ci teraz powiedzieć, czy to było w TVP czy w Polsacie (bo wtedy miałam do dyspozycji tylko te trzy kanały)...
Potem serial zniknął z anteny a ja dopiero po 2000 roku dowiedziałam się, że zaprzestano produkcji z powodu śmierci Marka Frankela.

haruka13

Jeśli zaś chodzi o zdobycie "Więzów krwi", spróbuj przez chomiki, emula albo jakieś torrenty. Najpewniej znajdziesz je na tym pierwszym portalu. Mam tych osiem odcinków, ale nie mogę znaleźć do nich napisów, więc jak coś radzę szukać od razu plików z napisami.

ocenił(a) serial na 9
haruka13

mają więzy krwi ale nie te co trzeba. mają te nowsze a nimi nie jestem zainteresowana. pasztety zamiast wampirów.

ocenił(a) serial na 9
regenesis

http://chomikuj.pl/Dori1703/*7e+W+A+M+P+I+R++Y+*7e+*e2*99*a5/SERIALE/Wi*c4*99zy+ krwi+-+Kindred/sezon+1+-+napisy

Tylko cicho sza, bo moderatorzy zaraz się zlecą. ;)

ocenił(a) serial na 9
haruka13

no to ciche dziękuję haruczka. działam. fajnego nowego roku życzę.

ocenił(a) serial na 9
haruka13

Ja również nie rozumiem tych ludzi jak tak dobry serial (moim skromnym zdaniem dożo lepszy od niejakiej "Czystej Krwi" której to zaprzestałam oglądanie po 3 odcinku gdyż była nudniejsza niż flaki z olejem... podobno później się rozkręca ale nie mogę się przemóc..) nie ma kontynuacji.... :/ Ja wciąż liczę na to ze może teraz skoro jest moda na wampiry wznowią prace nad 2 sezonem ale to są raczej dziecinne marzenia.. :/
Osobiście polecam Ci "Pamiętniki Wampirów", ja sama zaczęłam oglądać z czystej ciekawości i szczerze się nie zawiodłam.... :)

ocenił(a) serial na 9
sisi421

z true blood mam to samo. do dupy. na pamiętniki czekam z niecierpliwością na następny odcinek. łatwy do "kupienia" w necie.

ocenił(a) serial na 7
haruka13

dzięki za tytuł :), faktycznie "Więzy krwi" to dobry serial, naprawdę warto
obejrzeć (i zdecydowanie nie ma co się odstraszać, że nieco starszy), ale
również szkoda iż tylko 8 odcinków..
cóż teraz zabiorę się chyba za "Pamiętniki..." bo widzę po wypowiedziach,
że większość forumowiczów nie pała zachwytem w stosunku do "True Blood" ;))

SoKaM

Spoko :) Cieszę się, że spodobał Ci się serial :)
W zanadrzu mam też filmy o tematyce wampirzej, tylko nie przereklamowane już obie części "Zmierzchu". Wg mnie za dużo już ochów i achów nad tymi filmami.
Zdecydowanie bardziej polecam np. szwedzki horror "Let me in" ("Wpuść mnie") i starszy film "Straceni chłopcy" lub coś w tym stylu. "Underworld" też jest godny uwagi, ale to zaledwie kropla w morzu dobrych produkcji o tej tematyce.

haruka13

Za to ja polecam z całego serca True Blood, a odradzam Pamiętniki. Większym odmóżdżaczem są tylko książki, na podstawie których powstał ten serial. Książek w ogóle nie da się przeczytać, a serial jest tylko trochę lepszy. Po kilku odcinkach znudziły mi się te beznadziejne, puste postacie (mówię tu o Stefanie i Elenie - wyjątkowo żałośni). Damon jest całkiem w porządku (choć jego wiek jest oczywisty.....)
Natomiast True Blood jest cudownym, niesamowitym, wciągającym serialem! Odradzam ci go tylko, jeśli w filmach nie lubisz ostrych scen seksu, ponieważ w serialu zdarzają się takowe momenty (xD). Teraz czekać tylko na sezon 3!!:D

ocenił(a) serial na 7
Luelle

Ad filmów:

tego akurat jest całe mnóstwo, aczkolwiek trzeba odróżnić gnioty od wartościowych pozycji. Polecam:
- 'Nadję'
- 'Mądrość krokodyli'
- 'Uzależnienie'
- 'Martina z 1980'
- wspomniane już 'LMI'
- 'Draculę' Coppoli
- 'Draculę' Badhama
- koreańskie 'Pragnienie' ('Bajkwi')

SoKaM

więzy krwi lecą na axn o 0:00 z wtorku na środę:) ja się wciągnęłam, chociaż to nie jest Moonlight. Również nie wiem dlaczego nie ma kontynuacji tego serialu :|
a i wypada napisać, że jestem nowa, ale uwielbiam seriale o tej tematyce :) pozdrawiam :)

ocenił(a) serial na 7
wiskaaa

jest jeszcze 'Daybreakers - Świt (sic!)'. Wybiera się ktoś?

wiskaaa

Nie ma kontynuacji "Więzów krwi", ba! serial się skończył po 8 odcinkach, choć w planach były następne, ponieważ główny bohater, Julian Luna, a właściwie aktor, który grał tę postać zginął w wypadku motocyklowym. Producenci nie wyobrażali sobie innego Juliana i dlatego przerwano produkcję. Do dziś "Więzy krwi" składają się z zaledwie 8 odcinków, ku niepocieszeniu wielu fanów tego serialu.

Być może ktoś odświeży scenariusz i nakręci swoją wersję "Więzów krwi"...
Liczę na to gorąco! :)

SoKaM

ooo nawet nie wiedziałam o tym wypadku... dziwne, bo axn pokazuje już jakiś czas 'więzy krwi'

wiskaaa

To teraz wypada mi zapytać czy piszemy o tym samym serialu?
Póki co na polski zostały w ten sposób przetłumaczone dwa różne seriale.
Ja od początku piszę o tym z 1996r., oryginalny tytuł: "Kindred: The Embraced"...

ocenił(a) serial na 9
haruka13

Wybaczcie, że się wtrącę ;)
Chyba piszecie o różnych „Więzach”. Tych polecanych przez ciebie, Haru nie oglądałam (muszę zdobyć i zobaczyć), ale ten o którym pisze Wiskaaa widziałam. Kilka odcinków, ale zawsze. ;)
Jest to serial z 2006 – Blood Ties, powstał na podstawie jakiejś książki (nie pamiętam tytułu, dorwałam kiedyś fragment). Między innymi tą książką i serialem inspirowali się twórcy Moonlight.
Nie wiem jak dla Ciebie Wiskaaa, ale dla mnie jest tam za dużo różnych „dziwaków”. A, jeszcze coś, wampirki w Blood Ties – jak wampirzeją – zmieniają kolor oczu tyle że na całe czarne. I mają podwójne kły...
Link do serialu: http://www.filmweb.pl/f353633/Wi%C4%99zy+krwi,2006

Himeko

Cześć Himi :)
Tak właśnie myślałam, bo obecnie mało kto już pamięta tamte SD "Więzy krwi" i te piękne łoczyska Juliana Luny ;) Chciałoby się rzec: nieśmiertelność robi swoje! ;P;P;P
Ad związków BT i ML -> coś nie coś słyszałam o tym, ale nie wiedziałam dokładnie o który serial chodzi. Dzięki za rzeczowe informacje!
Ad BT: jakieś mutanty? ;/ Takie łoczyska mają tylko Strażnicy i Obcy z SoKŚ.
A te podwójne kły, to co to ma być? Gwarancja, że ugryzą dostatecznie mocno, by wgryźć się w ciało ofiary i pić, pić, pić??? ;)
Jakieś to nowe dla mnie... :)

ocenił(a) serial na 7
haruka13

Bo twórcy BT wzorowali się na nietoperzach (głównie) i drapieżnych kotach. Siekacze nietoperzy wampirów wyglądają podobne jak dwójki naszego Henry'ego i jego pobratymców.

SoKaM

Masz racje Himeko, jest ich zbyt dużo i moim zdaniem powoduje to, że serial przestaje być o wampirach...
Co do Haruki rzeczywiście, chyba nie zrozumiałyśmy się i pisałyśmy o innych serialach ;) a ich oczy...tak co film czy serial o wampirach to każdy ma inna wersje:/

ocenił(a) serial na 9
wiskaaa

Ludzie jak to ludzie – zobaczą wampira, przeżyją a potem sami dokładnie nie wiedzą co widzieli. I tak powstają nieścisłości w przekazach... ;

ocenił(a) serial na 7
Himeko

Czyżby wpływ wampirzego uroku? A może trafili na partacza?

ocenił(a) serial na 9
Hominus_nocturnus

W przypadku więzów krwi (blood ties) – trafili na partacza... ;[


Ludzka pomysłowość (głupota?) nie zna granic – wiadomo nie od dziś. Co myślicie o tym przejawie owej „pomysłowości”? http://chomikuj.pl/Himeko-m/Wszystko+co+wampirze/dowcipy/smoczek.jpg i http://chomikuj.pl/Himeko-m/Wszystko+co+wampirze/dowcipy/smoczek1.jpg
Miałam naprawdę ciężki dylemat gdzie to umieścić... ;]

Himeko

Zgaduję, że za tę pomysłowość należą się "podziękowania" szarym eminencjom wszelkiego współczesnego interesu i biznesu, a mianowicie marketingowcom, którzy najwidoczniej obrali sobie nastoletnie matki za główną grupę docelową tego produktu...
Bądź co bądź, młode dziewczyny, które obejrzały Edzia, na pewno pozostają pod jego urokiem tak bardzo, że każdy gadżet z nim związany będzie przez nie mile widziany... nawet u własnego dziecka...
Ewentualnie mogą je kupić dla siebie, ot tak, żeby po prostu mieć coś wampirycznego...
To się nazywa wielka machina interesu...

VSRRR :

SoKaM

nie ma to jak kupić smoczek z kłami dla swojego dziecka :/
jednak po cichu liczę, że wznowią Moonlight, mogliby to zrobić zamiast kolejnej serii jakiegoś sitcoma, który ciągnie się 10 sezonów:/

ocenił(a) serial na 7
wiskaaa

Albo drugiej, pożal się Boże, Mody na Kretynizm.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones