Hellbound
powrót do forum 1 sezonu

Właśnie obejrzałem cały sezon. Więc spróbuję się podzielić z wami moimi odczuciami.
Zacznę od strony technicznej efekty specjalne na plus jeśli chodzi o wybuchy, krew lecz brakuje mi czegoś w demonach piekielnych gdyż wyglądają jak żywcem wyjęte postacie z gry "Crisis" w identycznej oprawie graficznej. Ale nie czepiam się tego gdyż nie jest to film wysoko budżetowy lecz zwykły serial.
Natomiast jeśli chodzi o grę aktorską tutaj mam mieszane uczucia. Zależy od postaci danego bohatera lecz ratuje to wszystko przeplatanie się postaci i ciężko jest zwrócić uwagę na niedoróbki gry aktorskiej.
Ale najlepsze pozostawiam na koniec fabuła i wątek przewodni. Tutaj twórcy przeszli samych siebie. Wykorzystanie religii do kontrolowania mas, bojówki wyznaniowe, lęk przed tym czego nie jesteśmy w stanie zrozumieć. Patrząc na każdy odcinek widziałem wręcz drugie dno o podłożu historycznym czy błędnym rozumieniu religii.
Osobiście polecam ten serial lecz nie wszystkim. Napewno nie powinni go oglądać osoby które zbyt poważnie podchodzą do tematu wiary gdyż odbiorą wszystko inaczej. Jest to serial dla ludzi którzy szukają porównań do innych epok w dziejach ludzkości czy zwracają uwagę na fakty jak błędne interpretacje prowadzą do fanatyzmu.

ocenił(a) serial na 7
krzysztofnowak1987

Z oceną 10 trochę przesadziłeś. Dla mnie mocne 7. Poza tym że wszystkim się zgadzam

ocenił(a) serial na 10
krzysztofnowak1987

Po co wszystko sprowadzać do analiz, czy tam interpretacji z historia, religią, ludzkoscią... to nie film dokumentalny, to jest film fantasy, to jest film rozrywkowy, a koreańskie kino takie jest, dostarczają rozrywki grając na emocjach w czym są bardzo dobrzy.

UpadIy_Widz

fantasy to tu tyle co kot napłakał, dlatego ocena u mnie niska, ale fabuła całkiem całkiem i potencjał, że może w sezonie drugim będzie tego fantasy więcej. ogólnie gra aktorska nie powala, a i miejscami scenarzyści powkładali spore głupoty, ale jest to coś innego i nareszcie nikt nie wciska na siłę kwestii rasowych czy upodobań seksualnych. mam nadzieję, że kolejny sezon utrzyma to, co w tym serialu dobre, ale poprawi niedostatki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones