PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=764039}
7,6 134 635
ocen
7,6 10 1 134635
7,9 53
oceny krytyków
Zimna wojna
powrót do forum filmu Zimna wojna
kasiash

Weźcie też pod uwagę KONTEKST. Głębokie lata 60. czyli mocny komunizm, gdzie był dopiero pierwszy zryw ludu Poznań 56'. Artyści mieli pod górkę z działalnością, a tutaj obydwoje to upadli artyści bez szans na rozwój w kraju i bez szans na wyjazd. Do tego ich błędy doprowadziły do sytuacji, w której obydwoje cierpią i popadają w coraz większą depresję. A co jest jej efektem? Samobójstwo.

ocenił(a) film na 8
Asianas_2

dla mnie mocniejszą sceną było, jak ją spoliczkował a ona na to "to, to ja rozumiem" :) co za charakterna kobieta... a jaka destrukcyjna... barwna postać

mornati

Sarkazm.

ocenił(a) film na 7
zweistein

Sarkazm i trochę bezsilność. Ona oczekiwała od niego konkretów, zdecydowanych działań. Płytę, którą on nazwał ich pierwszym dzieckiem, ona nazwała bękartem. Spoliczkowanie było brutalne, ale jednocześnie pokazywało jego silne i zdecydowane emocje. Dlatego z jej ust padły takie słowa. Tak mi się wydaje.

hgemelli

Moim zdaniem, ona z niego kpiła.

ocenił(a) film na 7
zweistein

Zgadzam się. Owocem bezsilności była ironia, kpina.

ocenił(a) film na 8
mornati

Charakterna kobieta? Po tym jak powiedziała swojemu facetowi, że jego kolega, cytuje "zerżnął ją w nocy 6 razy, nie to co polski artysta na uchodźstwie"? XDDDDDDDDD

ocenił(a) film na 8
gimlord123

tak. Niczego się nie bała, kombinowała, miała niewyparzony język, wyzwolona, chociaż i tak czująca się gorsza, z polskiego zaścianka... tak jak mówię, barwna i charakterna postać :)

ocenił(a) film na 8
mornati

Oczywiście, że w takim kontekście i z tych powodów można nazwać ją charakterną. Ale Ty zrobiłaś to przywołując scenę, która pokazuje jedynie, że blisko jej do kobiety lekkich obyczajów.

ocenił(a) film na 8
gimlord123

niee :) dobry dałam, dostała w twarz i co? "to, to ja rozumiem!" :)

ocenił(a) film na 7
Asianas_2

Jedno słowo, które wypowiedziałem ujrzawszy tę końcówkę brzmiało: gimbaza. Jest tak sztampowa i pretensjonalna, tak naiwna i destrukcyjna dla całego filmu, że aż byłem zdumiony że coś takiego przeszło... Szkoda.

GerwazyPompka

Pewnie, on mógł powiedzieć: ukochana, serdecznie dziękuję ci za wszystkie te lata wypełnione miłością i bólem, nie zamieniłbym ich na kopalnię szmaragdów, ona: mój jedyny, tyś jedyną miłością ma, wybacz, jako i ja wybaczam. A w tle niebanalny okrąg płomiennego słońca w zaniku.
Brak gimbazy, totalna romantyka. No, szkoda, szansa zmarnowana.

ocenił(a) film na 10
GerwazyPompka

Święte słowa... Te gimbusy z Cannes nie wiedzą co czynią - dobrze, że mamy tu jeszcze tak trzeźwych i elokwentnych krytyków filmowych, jak szanowny Pan Gerwazy Pompka! Dziękujemy Panu bardzo serdecznie! Jesteśmy dozgonnie wdzięczni za tę, jakże konstruktywną, krytykę filmu Pawlikowskiego. Brawo!

Ps. Zrobiłam mały research i, nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że człowiek, który ocenił filmy takie jak "Dirty Dancing" i "Kevin sam w domu" na 10, a filmowi "Ja, robot" dał kurna ósemkę, nie powinien się wypowiadać na temat filmów artystycznych, zwłaszcza, że (o ile się nie mylę) jest to chyba jedyna pozycja tak wymagająca na Pańskiej liście obejrzanych... Typowe. Nie wiem, nie znam się...ale się wypowiem!

Asianas_2

Dobrze, że założyłeś ten temat i postanowiłeś nas poinformować o tym dialogu. Jesteś pierwszą osobą, której udało się go usłyszeć!

Asianas_2

Zachęcam do obejrzenia nowego filmowego odcinka vloga "Kultura na 5" przygotowanego przez Audycje Kulturalne Narodowego Centrum Kultury: http://audycjekulturalne.pl/lukasz-adamski-5-najwazniejszych...
A w nim dziennikarz i krytyk filmowy, Łukasz Adamski prezentuje swój autorski wybór pięciu najważniejszych filmów konkursu głównego 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych FPFF w Gdyni!
Wśród nich znalazła się właśnie "Zimna wojna".

ocenił(a) film na 8
Asianas_2

Wg mnie jest na odwrót. Zula sprawdzała Wiktora tym ślubem. Zapraszając go na drugą stronę zabierała go z powrotem do życia.

ocenił(a) film na 7
kuba_kk1

czy ktoś mi może powiedzieć,dlaczego po zjedzeniu z 5 sztuk tabletek ktoś miałby się zabić?co to były za tablety?cyjanek?

ocenił(a) film na 8
Krzysiek_W_filmweb

Nie wiem co to za tabletki, czy z krzyżykiem, czy bez. Ale czy to ważne w takim filmie? Szukam ludzi, którzy podzielają moją opinię, że się na końcu nie zabili.

ocenił(a) film na 1
Asianas_2

zakończenie równie żenujące co cały film: https://www.wodaiogien.com/single-post/2018/06/08/Zimna-wojna-–-beznadziejna-mił ość-ocena-510

ocenił(a) film na 3
Asianas_2

Najbardziej tandetna, kiczowata kwestia w historii kina.
Film był dobry do momentu, gdy pojawiło się między nimi uczucie.
Potem był już tylko kicz. Oszczędne dialogi to dramat, świetnie ukoronowany kwestią finałową.

Asianas_2

film Pawła Pawlikowskiego jest doskonałą odpowiedzią na pytanie amerykańskiej piosenkarki ...

"I am a woman in love
And I do anything
To get you into my world
And hold you within
It's a right I defend
Over and over again
What do I do?"


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones