PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476021}

Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
7,7 357 038
ocen
7,7 10 1 357038
6,5 33
oceny krytyków
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II
powrót do forum filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II

Jak pewnie duża większość z Was wychowałem się na filmach o Harrym Potterze. Jest to saga z
którą jestem mocno zżyty. Wiąże się z nią wiele sentymentów i zastanwaiam się czy warto przeczytać
wszystkie książki z serii. Z jednej strony to byłoby takie dopełnienie, a z drugiej duży wydatek
czasowy + znałbym zakończenie.

Bercik001

Odpowiem w punktach ,będę kontrolował swoją odpowiedź:
1. "Duża większość"? Rly ?
2. Jesteś "zżyty" z fikcyjnymi wydarzeniami ,bohaterami itp?
3. Skoro już czujesz jakieś przywiązanie ,to przeczytanie książek powinno być oczywiste.
4. Książki to nie dopełnienie filmu! Owszem ,w książkach znajdziesz masę dialogów, opisów i historii nie wplecionych w film ,ale książka nigdy nie będzie dopełnieniem filmu.
W obu dziełach znajdziesz tyle różnic ,że po ponownym obejrzeniu filmu pomyślisz że Pan David Yates zrobił Cię w .. balona.
5. Jeśli mówisz o "wydatku czasowym" to co z Ciebie za fan? Poza tym ,to nie "Nad Niemnem" . Książki są grube ale czyta się je z dużą lekkością, stąd też ich popularność.

Od siebie dodam ,że filmowy Harry Potter skończył się na "Więźniu Azkabanu".

ocenił(a) film na 10
ChildOfGod

Piszę tylko po to, by bronić "Nad Niemnem". Wspaniała książka i tylko fama stworzona przez gimbazę mówi, że jest niewarta czytania :)

Emsidon

Bzdura. Konczylem liceum na dlugo przed gimnazjum. Nudniesza ksiazka chyba jest tylko instrukcja obslugi zszywacza biurowego. Za duzo opisow, rozwodzenia sie na trzy strony nad czyms co mozna zamknac w dwoch zdaniach, Polonista ktory nas tym katowal bo to takie "arcydzielo". Mamwrazenie ze kiedys ktos powiedIal OrEszkowa... placimy Ci od litery, nie od tresci.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Bercik001

Moim zdaniem książki były o wiele lepsze od filmów, więc zachęcam do przeczytania.

ocenił(a) film na 10
Bercik001

Śmiało czytaj. Tak cię wciągnie, że nawet nie będziesz wiedział kiedy przeczytałeś wszystkie tomy. Ja książki zacząłem czytać właśnie po obejrzeniu filmów.

ocenił(a) film na 6
Bercik001

dużo czasu? 5 część w 1 dzień przeczytałem od razu po premierze książki

ocenił(a) film na 9
Dworsky0

Nieźle xD

Z tym, że ja czytam MEGA wolno xDD

ocenił(a) film na 6
Dworsky0

Tak naprawdę każda z części to kwestia maksymalnie paru godzin czytania. Książki są grube tylko w teorii, ale ze względu na grupę docelową czcionka jest bardzo duża i w gruncie rzeczy nie ma porównania do innych książek.

Autor wątku spokojnie powinien być w stanie przeczytać wszystko zanim zacznie mu się szkoła.

użytkownik usunięty
Dealric

Dearlic ty na tym forum ? nie wiedziałem, lubisz sagę Harry Pottera? a jak tak to książki czy filmy? ja zdecydowanie książki!

ocenił(a) film na 6

Rozmawiam o filmach, które widziałem. Pottera czytałem, Pottera widziałem więc co w tym dziwnego?

Z książkami dorastałem ;]

użytkownik usunięty
Dealric

dzięki za odpowiedz, nie chodzi o to czy nie widziałeś czy widziałeś, nie podejrzewam, zdziwiło mnie że taki widz jak ty który lubi poważne kino lubi sagę Harry Pottera :)

użytkownik usunięty
Dealric

Dearlic mogę mieć do ciebie pytanie? w sprawie jednej aktorki?

ocenił(a) film na 6

??

użytkownik usunięty
Dealric

No pytanie mam takie jak oceniasz aktorkę Emmę Watson, jako Hermionę, i gadam, na forum Emmy z jakąś Zuzą, która twierdzi że zagrała sztucznie, i Danutę stenkę uważa za lepszą od niej.


W skrócie wiem że nie jest Emma najlepszą aktorką ale dobrą

Harry Potter i Więzień Azkabanu i Charlie chyba najlepiej zagrała w tych filmach. I dlatego pytam, bo twoja opinia by mi pomogła do rozmowy :) a prawisz z sensem :)

pozdrawiam

użytkownik usunięty
Dealric

kurdę i znowu nie ma posta

użytkownik usunięty
Dealric

To odpowiedziałbyś mi na pytanie, byłbym wdzięczny na serio i nie będę cię męczyć. A skoro jesteś krytykiem to interesuje mnie to.

ocenił(a) film na 6

Wczesniej jak wszedlem w temat to post byl niewidoczny.
Enma watson jest solidna aktorka i w sumie to tyle. Obecnie zachwyca orzede wszystkim klasa i zachowaniem poza scena, a nie samym kubsztem. Ale nie powiedzialbym ze zle odegrala swoja role

użytkownik usunięty
Dealric

Bardzo dziękuje i pomogłeś mi w tej sytuacji :)

użytkownik usunięty
Dealric

ehhh mogliby już naprawić ten błąd.

użytkownik usunięty
Dealric

jak zwykle mój post zaginął

użytkownik usunięty

.

ocenił(a) film na 10
Bercik001

Jasne czytaj :) Harry Potter to wspaniałe filmy jeszcze wspanialsze książki nie pożałujesz

ocenił(a) film na 8
Bercik001

Ja też zaczęłam od filmów. Nie masz pojęcia jak mi się podobały. Ale po przeczytaniu książek zobaczyłam jak wiele ważnych scen w filmach zostało pominiętych. Książki są napisane w niezwykłym stylu i nie sposób ich nie pokochać. Musisz koniecznie je przeczytać. Są o wiele lepsze od filmów. I nie wszystko co jest w filmie, tak samo wygląda w książce, m. in. walka Pottera z Voldemortem - w książce postawiono na treść, a w filmie na efekty specjalne.

użytkownik usunięty
Bercik001

czytaj :) lepszej serii nie znam no może z wyjątkiem książek Tolkiena :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Slodka_Lolitka13

czemu nie lubisz Harry Pottera?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Slodka_Lolitka13

bo to jest fajny film przynajmniej pierwsze trzy części, polecam ksiażki

użytkownik usunięty
Slodka_Lolitka13

Z takich samych powodów dlaczego lubi się Smerfy, Brygadę RR, Gumisie, Top Cacie i Baltazara Gąbkę :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Slodka_Lolitka13

To zależy od gustu ;)

Bercik001

"Jak pewnie duża większość z Was wychowałem się na filmach" nie wiem czy większość, ale ja się wychowałam i na książkach! Przyznaję, pierwszą część przeczytałam dopiero po powrocie z kina, ale i tak czytanie sprawiło mi przyjemność, mimo, że znałam zakończenie.

Tym bardziej, czytanie wszystkich książek znając całą historię też jest ciekawe, bo inaczej patrzy się na niektóre sprawy :) Polecam!

użytkownik usunięty

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones